Uzmanlığımız & kalitemiz

Son 30 yılda, yağlar ve diğer sıvılar ile nasıl filtrelendikleri konusunda zengin bir deneyim ve derin bir bilgi sahibi olduk. Ürünlerimizi, endüstri standartları, yeni teknik gereksinimler ve yeni geliştirilen teknolojiler doğrultusunda sürekli olarak geliştiriyoruz. Deniz, açık deniz, enerji, imalat, savunma, proses, madencilik ve inşaat dahil olmak üzere geniş bir yelpazeyi içeren müşterilerimizle yaptığımız çalışmalar, bize yeni fikirler sağlıyor ve bilgimizi, teknolojimizi ve filtreleme sistemlerimizi daha fazla geliştirmemize yardımcı oluyor.

Temiz tutabilecekken yağı neden değiştirmeniz gereksin ki?

Ürünlerimiz, en yüksek standartlarda üretilmektedir ve sürekli olarak yüksek kalitede olduklarından emin olmak için titizlikle test edilmektedir. Europafilter AB, ISO 9001 sertifikasına sahiptir ve modern üretim tesisimiz olası en yüksek standartları karşılamaktadır. Aslında, ürünlerimizin üstün olduğu ve tüm beklentileri aşacağı konusunda güvenimiz tam, bu nedenle 90 günlük para iade garantisi teklif ediyoruz.

Problem

Mikro parçacıklar, nem ve tuz, yağın yağlayıcı özellikleri kaybetmesine neden olarak, korozyana, katkı maddelerinin ayrışmasına ve reçine ile tortu birikimine yol açar. Bu durum, vana gibi mekanik parçaların sıkışmasına, tutukluk yapmasına ve aşınmasına neden olarak, masraflı, zaman alan onarım ve bakım işlerine yol açar.

Eski çözüm

crude oil

Gezegenimizdeki giderek azalan bir kaynak olan yağın çoğu, kirlendiğinde veya oksitlendiğinde atılmaktadır. Bu, özellikle de yağ sonsuza kadar dayanabileceğinden, muazzam bir israftır. Bilmeniz gereken tek şey yağı yağı nasıl temizleyeceğinizdir.

Yeni çözüm

filtration-dubbel_EF2100

Aegir ve Hans, selülöz harici bir temizleme sistemi kullanarak zararlı parçacıkları ve nemi filtreleyebileceklerini ve bu sayede yıpranma, oksitlenme ve aşınmayı ortadan kaldırabileceklerini keşfettiler.

Teknolojimiz nasıl çalışır

Europafilter temizleme sistemi, insan böbreğine benzerdir, yağlayıcıyı sisteminizden her geçtiğinde fark edilmeyecek seviyeye ulaşana dek aşama aşama temizler.

Çoğu yağ filtresi ISO ve NAS standartlarına göre kabaca 2-5 μm filtreleme kapasitesine sahiptir. Ancak, araştırmalar, yağdaki kirleticilerin % 70’inin 1 μm’den daha küçük olduğunu göstermiştir.

Benzersiz kılcal filtreleme

Benzersiz, patentli kılcal filtreleme sistemimiz, 0,1 μm kadar küçük parçacıkları filtreleyebildiğinden bu zararlı parçacıkları yakalayabilmektedir. Yalnızca bununla kalmaz, su ve tuzu da yağdan uzaklaştırır ve bu sayede oksitlenmeyi ve korozyonu önler. Mikroskopik filtrelemeye odaklanmamıza rağmen, sistemimizin kapasitesi mikroskopik olmaktan çok daha büyüktür. Filtrenin değiştirilmesi gerekmeden önce, Europafilter, 1755 g mikro parçacığa kadar, 3 litre suya kadar veya bunları bir arada yakalar.

Çevre üzerindeki toplu etkimizi azaltmaya kararlıyız, bu nedenle sistemimizin kimyasal içermemesi şaşırtıcı olmayacaktır. Europafilter, çevrenin de yağınızın olduğu gibi temiz ve verimli kalmaya devam etmesine yardımcı olacak şekilde tasarlanmıştır.